Beşiktaş İçin Tur Zamanı

Beşiktaş-Lyon
Tarih: 20/04/2017
Stat: Vodafone Arena

UEFA’da çeyrek finale kalan takımlardan Beşiktaş ile Lyon, Fransa’da Lyon’un 2-1 üstünlüğü ile biten ilk maçın rövanşında karşı karşıya geliyorlar. 2 takımın tarihi için son derece önemli ve telafisi olmayan bir maç izleyeceğiz. İlk maçta gündeme oturan sahaya seyirci girmesi ve tribünden sahaya yabancı maddeler atılması nedeniyle olaylı bir gündem oluşmuştu. Çirkin görüntülere taviz vermeyen UEFA her 2 takımı da disiplin kuruluna sevk ederek gereken cezaları almalarının önünü açmıştı.

25 dakika kadar geç başlayan baştan aşağı olaylarla dolu olan ilk maçın ilk dakikasından bitiş düdüğüne kadar heyecan bizleri bırakmamıştı. Maça her 2 takım da istekli be atak başlamış fakat tehlikeli pozisyonları bulan Beşiktaş 15. dakikada golü bulan taraf olmuştu. Lyon güçlü rakibi karşısında oyunu kontrol altına almak için her yolu denedi. Maçın sonlarına kadar pozisyon kovalayan Lyon tam umutlar tükenirken 83 ve 84. dakikalarda art arda 2 gol bularak maçı kazanmasını bildi.

Açıkçası Beşiktaş bu sezon hem Şampiyonlar Ligi’nde hem de UEFA’da yaşadığı talihsiz olaylara kurban gitme konusunda ödevini yapmıyor. Lyon gibi zor bir deplasmanda önde iken maçın son periyodunda oyunu rakiplerine hediye etmeleri rövanşta ne olacak sorularını akıllara yerleştirdi. Beşiktaş’ın yediği 2. golde kalecisi Fabri’nin büyük hatası olduğu tartışmasız bir gerçek. Ancak oyunun rakibe resmen teslim edilmesi tüm takımı daha büyük suçlu haline getirdi.

Şimdi her iki takım da olanları yeniden değerlendirmek ve hiç bir şey olmamış gibi rövanşa konsantre olmak zorundalar. Hem Beşiktaş hem de Lyon için tarihi bir yarı finale kalma maçı olduğu için bu kez en az hata yapanın turu geçeceği yeni bir 90 dakika bizleri bekliyor. 2 takım da ilk maçta birbirlerinin iyi ve kötü yönlerini açıkça görmüş oldu. Şimdi rövanş zamanı ve sahada daha diri ve dikkatli olan kazanacak.

BAHİS YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ