Manchester United İçin Avrupa Kupası Finali’nin Hiçbir Anlamı Yok!

manchester united avrupa ligi final maçı 2017

Manchester United taraftarları ve yöneticileri, yaşanan terör saldırısından dolayı bugün oynanacak Avrupa Ligi final maçının ikincil derecede önemi olduğunu belirttiler. Maç öncesi çok üzgün oldukları gözlenen futbolcuların hiç keyfi yok. Takımda tam bir yas havası var. Özellikle gençlerin ve çocukların gittiği Ariana Grande konseri çok iyi başladı fakat konserin hemen sonrasında patlatılan intihar bombası geceyi kana buladı.

Stockholm’daki final öncesi saldırıda hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu yapılacak ve her iki takım oyuncuları siyah kol bandı ile sahaya çıkacaklar. Açılış töreninin de görkeminin de saygı gereği azaltılacağı da bildirildi.

United’a 9500 final bileti verilmişti ama daha fazla taraftarın katılması bekleniyor. Büyük maçlar öncesi yaşanan mutluluğu hissedemediklerini belirten Jose Mourinho bunun bir görev olduğunu, bu görevi tamamlayıp geri döneceklerini söyledi.

22 kişinin ölümü ile sonuçlanan saldırının etkisi hem Manchester halkında hem de spor kulüplerinde uzun süre hissedilecek gibi görünüyor.

Spor etkinliklerinde güvenlik düzeyini en üste çıkaran İngiltere’de kırmızı alarm durumu söz konusu.