2018 Dünya Kupası’na Katılan En Zengin 10 Takım

Dünya Kupası 2018 en zengin takımlar

2018 yazına damgasını vuracak olan Dünya Kupası’nda artık son hazırlıklar yapılıyor. Dünyanın en büyük spor organizasyonu olan bu turnuvaya katılma hakkı elde eden takımlar ve bu takımların kadrosunda yer almak isteyen futbolcularda çok büyük bir heyecan söz konusu.

Her futbolcu ve takım bu turnuvada iyi işler yaparak mali değerini üstlere çıkarmanın peşinde. Yapılan istatistik ve araştırmalara göre Dünya kupasına katılan en zengin 10 takım, kadrosunda bulundurduğu yıldız oyuncuların değer büyüklüğüne göre sıralanıyor. Şimdi kısaca bu ilk 10’a göz atalım.

2018 DÜNYA KUPASI’NDA ŞAMPİYON KİM OLUR?

Listenin ilk sırasında 999,50 milyon Euro ile Fransa yer alıyor. Son dönem dünya piyasasına çıkardığı genç yıldızlarla özlenen kadro yapısına bürünen Fransa turnuvanın da favorilerinden biri. Üstelik 24 kişilik kadronun yaş ortalaması 25,6 gibi güzel bir değerde.

İkinci sıradaki en pahalı milli takım İspanya. Son yıllarda başarıdan başarıya koşmalarına rağmen bu aralar yeni yıldızlar bulma konusunda biraz zorlanıyorlar. Ancak dünyanın pek çok dev takımında oynayan çok değerli yıldızlarıyla 853 milyon Euro gibi bir piyasa değeriyle göz kamaştırmaya devam ediyorlar.

3. sıradaki takım ise 836 milyon Euro ile Panzerler yer alıyor. Son Dünya şampiyonu Almanya sürekli kendini revize eden bir futbol fabrikası gibi. Bu yaz da turnuvanın ilk sırasındaki favorilerinden olacaklar.

En pahalı milli takımlar listesinin 4. sırasında sürekli kendini geliştiren Belçika yer alıyor. Birçok Avrupa’nın dev takımında yıldızı bulunan Belçika’nın bugünkü piyasa değeri 731,75 milyon Euro. Belki bu Dünya Kupasında bu rakamı daha da arttırabilecek kapasiteye sahipler.

Gelelim listenin 5. sırasına. 667 milyon Euro değer sahip İngiltere son yıllarda kadrosunda yetiştirdiği yeni yıldızlarla yükselişte. Futbolun ana vatanı sayılan İngiltere, bu turnuvada öncekilerden daha iyi işler yapabilirler.

6. sırada başka bir dünya devi Brezilya yer alıyor. Bu Dünya Kupası’nda yeni genç yıldızlarına ağırlık verecek olan Brezilya’nın belirlenen piyasa değeri İngiltere ile aynı değer olan 667 milyon Euro.

Futbolun en ateşli yaşandığı ülkelerden Arjantin ise listede 7. basamakta yer alıyor. Arjantin’in piyasa değeri ise 637,25 milyon Euro.

8. sırada ise son Avrupa futbol Şampiyonası şampiyonu Portekiz yer alıyor. Pek çok yıldız isme sahip Portekiz’in piyasa değeri 507,70 milyon Euro değerinde ve bu rakam bu turnuvada daha da artacak gibi görülüyor.

9. sıranın sahibi Dünya Kupası tarihinde özel bir yere sahip Güney Amerika ülkelerinden Uruguay yer alıyor. 374,10 milyon Euro piyasa değerine sahip Uruguay’ın da bu değeri yukarılara çekme ihtimali oldukça yüksek.

10. yani son sıradaki en pahalı milli takım Hırvatistan. Hırvatistan’ın piyasa değerinin 370,20 milyon Euro olduğu tespit edilmiş.