Dünya Kupası Play-off İlk Maçları Başlıyor!

Dünya Kupası play off maçları bahis

Dünya Kupası’nda grup maçları tamamlandı. Gruplarını 2. sırada bitiren takımlar iki maçlı bir play – off eleme turu oynayıp Dünya kupası vizesi almaya uğraşacaklar.

MAÇLARI HANGİ TAKIMLAR KAZANACAK?

Avrupa elemelerinde 8 grubun 2.’si takımlar 9 ile 11 Kasım arasında ilk maçları, 12 ile 14 Kasım’da ise 2. maçları oynayacaklar.

Afrika elemelerinde ise 6. maçlarla gruplar tamamlanacak ve liderler direk Dünya Kupası vizesi alacak.

Kuzey Amerika elemelerinde ilk 2 sırayı alanlar bir üst tur heyecanı yaşayacak. Asya elemeleri çoktan tamamlandı ve play – offlar dahil kupada yer alacak takımlar belli oldu.

Güney Amerika elemelerinde de grup maçları tamamlandı ve kupada yer alacak ilk 4 sıradaki 4 takım ile 5. olup play offlara kalacak takımda belli oldu.

Avrupa elemelerinde gruplarını lider bitiren 8 takımdan Fransa, Portekiz, Almanya, Sırbistan, Polonya, İngiltere, İspanya, Belçika ve İzlanda direk olarak bu dev turnuvada oynamaya hak kazandılar.

Play – off oynayacak 8 takım arasındaki eşleşmelerde şu şeklide:

Hırvatistan – Yunanistan
İsveç – İtalya
Kuzey İrlanda – İsviçre
Danimarka – İrlanda Cumhuriyeti

Rövanşlar dahil iki maç sonunda vizeyi almak için savaşacaklar.

Afrika elemeleri A grubunun lideri Tunus son maçında kazanırsa ve ya berabere kalırsa Dünya kupası mutluluğunu yaşayacak. Ancak Tunus Libya’ya kaybeder, Kongo da Gine’yi yenerse vizeyi alan Kongo olacak.

Afrika elemeleri B grubunda liderliği çoktan garantileyen Nijerya bir kez daha dev turnuvaya direk katılmanın heyecanını yaşıyor.

C grubunda ise son yılların en büyük maçlarından birinde Fildişi Sahili ile Fas final niteliğinde son maçta liderliği alıp turnuvaya katılan takım olmak için mücadele edecekler.

Aynı mücadele D grubunda Senagal ile Güney Afrika arasındaki dev maçta da yaşanacak. E grubunda Mısır bir önceki maçta liderliği garantileyerek Dünya Kupasının kapısını erken açmıştı.