Süper Lig’in Piyasa Değeri En Yüksek Olan Futbolcuları Kimler?

Süper Lig en değerli futbolcular

Bu sezon birbirinden flaş transferlerle piyasa değeri hiç olmadığı kadar yükselen Türkiye Süper Ligi, Avrupa’nın konuşmaya ve dikkatle takip etmeye başladığı bir lig haline geldi.

Rekabetin iyice artması yıldız futbolcu avını tetikledi. Dolayısıyla yüksek maaşlar Avrupa’da eskisi gibi yeterli süre ve para alamayan yıldızların Türkiye’ye kaymasına neden oldu. Piyasa değerleri düşmüş olmalarına rağmen hala önemli rakamların konuşulduğu değerli futbolcular Süper ligde top koşturuyor.

Süper Lig’de piyasa değeri yüksek 10 futbolcuyu inceleyecek olursak listenin ilk sırasında Cezayir asıllı Fransız yıldız Samir Nasri’yi görürüz. İstanbul’un 3 büyüklerinin yıllarca peşinden koştuğu yıldız orta saha sürpriz bir şeklide Eto’nun takımı Antalyaspor’u seçti. Samir Nasri’nin son piyasa değeri düşmüş olasına rağmen 16 milyon Euro.

Listenin 2. sırasında Fenerbahçe’nin Tottenham’dan kiraladığı Hollandalı santrafor Vincent Janssen var. Fenerbahçe’ye alışmaya başlayan yıldız golcünün piyasa değeri 13 milyon Euro.

3. sırada ise piyasa değeri gün ve gün artan Beşiktaş’ın Brezilyalı yıldız orta saha oyuncusu Anderson Talisca yer alıyor. Geçen sezon başı Benfica’dan kiralanan Talisca’nın son piyasa değeri Janssen ile aynı rakam olan 13 milyon Euro.

4. sıradaki piyasa değeri 12 milyon Euro’da sabit kalan Galatasaray’ın uzun uğraşlar sonucu kadrosuna kattığı Sofiane Feghouli, son maçlarında kendini kanıtlayarak kalitesini gösterdi.

5. sırada ise bu kez Beşiktaş’ın uzun uğraşlar sonucu kadrosuna kattığı bir oyuncu var. Şili milli takımın değişmez ön liberosu Gary Medel, az da ola gerileyen piyasa değeriyle 12 milyon Euro değerinde.

6. sırada Arsenal alt yapısında çok düşük bir bonservisle getirilen Beşiktaş’ın yerli yıldız orta saha oyuncusu Oğuzhan Özyakup bulunuyor. Oğuzhan genç yaşına rağmen piyasa değeri düşünlerden. Güncel değeri ise 12 milyon Euro.

7. ve 8. sıralarda yine Beşiktaş’tan 2 futbolcu yer alıyor. 7. sıranın sahibi 2 sezon önce Beşiktaş’ın vazgeçilmez sağ kanat oyuncusu konumunda olan Gökhan Töre, West Ham United’a kiralık verilmişti. O an 15 milyon Euro piyasa değerine sahip olan Gökhan Töre’nin bugünkü değeri düşerek 12 milyon Euro’ya geriledi. 8. sırada ise önceki sezon Fenerbahçe’de kiralık olarak oynayan Sunderland’in sağ kanat oyuncusu Jermain Lens yer alıyor. Bu sezon kiralık olarak Beşiktaş’ta oynayan yıldız oyuncunun piyasası oldukça düşmüş olmasına rağmen, 11 milyon Euro gibi iyi bir değerde kaldı.

9. sırada Galatasaray’ın kalesini ile uzun süredir başarıyla koruyan Uruguaylı kaleci Fernando Muslera yer alıyor. Muslera dünyanın sayılı kalecileri arasında gösteriliyor.

Listenin son ve 10. sırasında gene bir Galatasaraylı var. Felipe Melo’nun boşluğunu doldurmak için alınan Fernando 10 milyon Euro piyasa değerine sahip.