Avrupa Liglerinde Şampiyon Olan Takımlar

Liglerin bitimine az bir zaman kala hangi takımların şampiyon olduğu sorusu da merak konusu olmaya devam ediyor. Avrupa’nın bazı liglerinde çekişme devam ederken bazı liglerde ise durum netleşmeye başladı. Peki Avrupa liglerinde şampiyon olan takımlar hangileri? YouWin analiz olarak bitime az bir süre kala Türkiye dışında Avrupa’nın en değerli liglerindeki son durumu özetledik.

Avrupa Liglerinde Şampiyon Olan Takımlar

Öne çıkan Avrupa ligleri olarak Almanya, İngiltere, İspanya, Fransa ve İtalya liglerinde bitime az bir zaman kala hangi takımlar şampiyonluğunu ilan etti, hangi takımlar buna yakın birlikte bakalım.

Bundesliga 

Almanya Futbol Ligi Bundesliga’da Bayern Münih üst üste 4. kez toplamda 28. kez şampiyonluğa ulaştı. Bavyera ekibi bitime 5 hafta kala, 72 puanla en yakın takipçisi Schalke 04’ün 20 puan önünde mutlu sona ulaştı.

Premier Lig 

İngiltere Premier Ligi’nde ise Manchester City, şampiyonluğa çok yakın hatta en yakın takipçisi olan Manchester United menajeri Jose Mourinho’nun ifadesiyle “Şampiyon”. Ancak City’nin bitime 6 maç kala bunu resmileştirmesini yine Manchester United engelledi. Cumartesi oynanan City – United maçını 3-2 kaybeden Guardiola’nın öğrencileri, 84 puanda kaldı ve 71 puana yükselen Manchester United ile arasındaki farkı 20 puana çıkaramadığı için şampiyonluk turunu 1 veya 2 hafta erteledi.

La Liga

İspanya La Liga’da Barcelona, mutlu sona çok yakın. Bitime 6 hafta kala 79 puanla en yakın rakibi Atletico Madrid’in 11 puan önünde olan Barça, çok büyük bir sürpriz olmazsa 2 ya da 3 hafta sonra şampiyonluk turunu atmaya hazırlanıyor.

Ligue 1 

Fransa Ligue 1’de lider olan Paris Saint Germain de şampiyonluk turunu erteleyenlerden. Cumartesi günü kazanması halinde ipi resmen göğüsleyecekleri Saint Etienne deplasmanında beraberliği zor kurtaran yıldızlar topluluğu ekip, bitime 6 hafta kala 84 puanla, 2. sıradaki Monaco’nun 14 puan önünde. Haftaya ise Paris Saint Germain ile Monaco karşı karşıya geliyor. Paris temsilcisi kazanırsa şampiyonluğunu ilan edecek, kaybetmesi durumunda ise 5 hafta kala fark 11’e inmiş olacak.

Serie A 

İtalya Serie A’da ise uzun süredir devam eden Juventus – Napoli kapışması devam ediyor. Serie A’nın bitimine 7 hafta kala Juventus 81, Napoli ise 77 puanda bulunuyor. 2 hafta sonra yani 22 Nisan’da oynanacak olan Juventus – Napoli karşılaşması ile düğümün çözülmesi bekleniyor.

Avrupa liglerinde şampiyon olan takımlar da dahil tüm takımların maçları, özel oyunlar ve avantajlı programlarla YouWin giriş adresinde sizleri bekliyor.