İtalya’da Son Hafta

Dünyanın futbolu en ateşli yaşayan ülkelerinden İtalya’da lig bu hafta maçlarıyla tamamlanıyor. Şampiyon değişmedi. Juventus hızını disiplinini asla düşürmeden art arda şampiyonlukları hanesine eklemeye devam ediyor. Bu istikrarı 2.’likle ısrarla yaşayan Roma’da bu sezon son maçını aldığı takdirde ligi 2. bitirecek. 1 puan gerisindeki Napoli son hafta Roma’nın puan kaybını bekleyecek ama bu çok zor bir ihtimal. Çünkü Roma evinde bu sezonun kötü ekiplerinden Genoa’yı ağırlıyorken, Napoli Sampdoria gibi daha dişli ve ligde iyi durumda olan bir takımın deplasmanına konuk oluyor. Çizme’de nefesler tutulmuş Roma ve Napoli arasındaki son haftaya kadar süren 2.’lik yarışı bekleniyor.

2. olan takım direk Şampiyonlar Ligi’ne gideceği için bu son haftaya ayrı bir güzellik katıyor. Lazio son hafta evinde oynadığı Inter maçında ezeli rakibine şanssız bir şekilde yenilerek son hafta öncesi 4.’lüğünü büyük riske attı. Tabi bu maçta 2 kırmızı kart yediklerini de unutmamak lazım. 5. sırada bu sezonun harika işler yapan takımı var. Atalanta yıllardır üstüne koyup yükselmeye devam ettiği sezonların meyvesini yeni toplamaya başladı. Lazio bu hafta Crotone deplasmanına giderken Atalanta evinde Chievo’yu ağırlıyor. Crotone kümede kalmak için son maçında Lazio’yu yenip Empoli’nin Palermo deplasmanında puan kaybetmesini bekleyecek. Bu nedenle Lazio bu son haftayı da büyük stres altında geçirecek. Inter evinde Udinese, Milan ise Cagliari ile formalite niteliğinde kapanış maçlarını oynayıp yeni sezona daha sıkı girmenin planlarıyla baş başa kalacaklar.

Juventus geçen hafta taraftarı önünde şampiyonluğunu kutlamıştı. Bu hafta ise kapanışı Bologna deplasmanında yapacaklar.