Türk Futbolu Yükselişte

türk futbolu yükselişte

Türk futbolu son 3 yılda önlenemez bir yükselişe geçti. UEFA’nın fair – play cezaları nedeniyle sekteye uğrayıp daha da gerileyecek diye düşünülen Süper Lig, tam tersine bu cezalardan nasiplenmiş ve dersini almış bir şekilde daha gerçekçi ve daha kıymetli transferler yapmaya başladı.

Bu konuda en öğretici takım şüphesiz son 2 sezonun şampiyonu Beşiktaş oldu. Beşiktaş eldeki kısıtlı bütçe ile en doğru isimleri takıma kazandırarak inanılmaz bir futbol başarısı gösterdi. Üstelik çoğunluğu kiralık futbolculardan oluşan bir transfer kadrosuyla izleyenlerine kaliteli ve hırslı futbolu gösterdi. Ardından son zamanlarda Beşiktaş’ın yolunda giden diğer takımlar, Kadrolarını kaliteli isimlerle doldurmaya başladı. Türk Futbol Federasyonu ve hükümetin teşvik ve çabalarıyla hem finansal sıkıntıların aşılması konusunda yardımlar edildi hem de yepyeni statlarla takımların futbola olan inancı pekiştirildi.

Her şey olduğu gibi yapılmaya başlayınca kalite de ister istemez futbola yansımaya başladı. Şu zamana kadar gelişen süreçte en önemli gelişmeler son 2 ay içerisinde meyvesini vermeye başladı. Sadece İstanbul’un 3 büyükleri değil bütün süper Lig takımları da kaliteli transferlere imza atmaya başladı.

Futbola verilen önem artınca Avrupa’nın da bir gözü Türkiye Süper Ligi’ne çevrilmeye başlandı. Bu sezon tarihinin en parlak dönemini geçireceği tahmin edilen Süper Lig heyecanına çok kısa bir süre var. Bütün hırsımızla takipte kalmaya devam ediyoruz.