Türk Futbolunda Stadyum Güvenliği İçin Yeni Dönem Başladı

stadyum güvenlik

Türk futbolu bu sezon yıldızlarla dolup taşmış durumda. Ancak kısa süre içerisinde oynanan Süper Kupa finalinde yaşanan tatsız tribün olayları nedeniyle gündem bir anda, statların güvenlik zafiyeti olayına kaydı.

Beşiktaş ile Konyaspor maçının bitiş düdüğüyle gerilen ortam ve Konyaspor taraftarlarının sahaya akın etmesiyle başlayan arbede nedeniyle Türk Futbol Federasyonu olayların sorumlusu olarak ilan edilmişti. Bunun üzerine toplantı yapmaya karar veren Türk Spor Bakanı, İç İşleri Bakanı ve Adalet Bakanı marka değerinin korunması ve sporda şiddetin kesinlikle önlenmesi için önemli kararlar aldı.

Bu sabah gerçekleşen toplantıdan çıkan kararların başında artık düzenlenecek kupa maçlarında e-bilet uygulamasına geçildi. Ayrıca güvenlik güçlerinin arttırılacağı ve önemli maçlarda güvenliğin maksimuma çıkarılacağı dile getirildi.

Ligin tüm takımlarının ciddi paralar ödeyerek önemli transferler gerçekleştirmesi, Avrupa’nın Türkiye Süper Ligi’ne olan ilgisini de arttırdı. Bu nedenle ligin imajını korumak ve daha da geliştirmek için geç kalınan kararlar nihayet alınmaya başlanmış oldu. Kısa süre içerisinde ek uygulamalarında hayata geçmesi bekleniyor.