Efsane İsimden Galatasaray’a Sitem

Galatasaray’ın efsane kalecisi Simovi, “Futbolu bıraktıktan sonra Galatasaray’dan hep teklif bekledim’ dedi. Ünlü isim beklemeyi bıraktığını söyledi.

Sözcü’nün haberine göre Fernando Muslera, Beşiktaş derbisinde oynarsa 27 yıllık rekoru tarihe gömecek. Galatasaray’da 188 maça ulaşacak Uruguaylı kaleci, kulübün en çok oynayan yabancı futbolcusu olacak. Bu rekoru elinde tutan Zoran Simovic, rekorunu Muslera’nın kıracak olmasından gururlu olduğunu söyledi. Simovic, “Kendisi süper bir insan. Bende kıskançlık yok. Galatasaray’a gençken geldi. Ben 30 yaşındaydım geldiğimde. Muslera daha çok oynayacak ve güzel işler yapacak. Aslında kariyeri yeni başlıyor. Ben 6 sene oynadım” dedi.

BAHİS YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

KALEDE SIKINTI YOK
“Son 20 senede kalemizde sıkıntı olmadı” diyen Karadağlı eski file bekçisi, “Benden sonra Hayrettin, Fridel, Mondragon, Taffarel ve Muslera gibi yetenekler geldi. Hepsi birbirinden kaliteli, insan olarak karakterliydi. Galatasaray’daki bu ağır yükün altından kalktılar. Formayı layıkıyla taşıdılar” yorumunu yaptı. Simovic, bir konuda ise oldukça hassas. 62 yaşındaki Simovic, “Ben futbolu bıraktıktan sonra Galatasaray’dan teklif bekledim. Ama umduğum teklif hiç gelmedi. Herkes kendi adamını getirdi. O yüzden olmadı. Hep bekledim. Çok istedim. Sonra beklemeyi bıraktım” diye konuştu.