Ozan Tufan Gözaltına Alındı

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’nın ülkeye sahte belge ve kaçak yollarla lüks araç soktuğu iddiasıyla gözaltına aldığı Ozan Tufan’la ilgili gerçek ortaya çıktı. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı yurda sahte belge ve kaçak yollarla lüks araç sokan çeteye yönelik operasyon başlattı.

Türkiye’nin çeşitli noktalarındaki gümrüklerden yurda kaçak lüks araç ve sahte sigara sokulduğunu ihbar alan İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine kaçakçılık faaliyetini incelemeye aldı. 6 aylık titiz bir çalışma sonucu Tuğgeneral Hüseyin Kurtoğlu emrindeki İl Jandarma Komutanlığı ekipleri sabah saatlerinde çeteye yönelik operasyon için düğmeye bastı.


Ozan Tufan da gözaltında!

Gözaltına alınan şüpheliler arasında Fenerbahçe’nin ünlü oyuncusu Ozan Tufan’ın da bulunduğu öğrenildi. Genç futbolcu İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’nın Maslak’taki yerleşkesine getirildiği öğrenildi.

Gerçek ortaya çıktı!

Ünlü futbolcunun çeteden yasadışı şekilde lüks araç temin ettiği iddia edilmişti. Ozan Tufan, daha önce Audi R8 otomobilini satın alıp bir süre kullandı ve aracı sattı. Bu aracın 2013 model altı olduğu ve ÖTV’sinin düşük yatırıldığı belirtildi. Fenerbahçeli futbolcunun bu durumdan haberi olmadığı ortaya çıktı. Ozan Tufan’ın son aldığı lüks araç ile ilgili bir durumun belirmediği, aracının 2013 üstü model bir araç olması nedeniyle de tam ÖTV zorunluğu olduğu edinilen bilgiler arasında yer aldı.

Genç futbolcunun konuyla ilgili ilerleyen saatlerde basın açıklaması yapacağı öğrenildi.