İngiltere Premier Lig Transferlerde Bu Sezon Neden Durgun?

premier lig transferleri

Temmuz ayının ortasına geldik ama dünyanın en zengin ligi olan İngiltere Premier Lig’de sessiz sakin bir transfer sezonu geçiriliyor. Şimdiye kadar Manchester City’nin 50 milyon sterlini Tottenham’dan Kyle Walker’ı transfer etmek için gözden çıkardığı haberi var ortada. Rekor transfer miktarı ligde oldukça konuşulan gündem konusu ama yıldız takımların nefes kesen transferler yapması bekleniyor.

İtalya Serie A’da ve Almanya Bundesliga’da ise transfer işlerinin daha hızlı bir şekilde yapılması İngiliz futbol severleri kızdırıyor. Juventus ve Bayern Münih arasındaki futbolcu alışverişinin pürüzsüzlüğü ve miktarın düşük olması akıllara neden Premier Lig’de işlerin bu denli zor olduğu sorusunu getiriyor.

Akla ilk gelen ise Premier Lig takımlarının Avrupa’daki diğer liglerin takımlarından çok daha fazla para kazanması ve bu lige yapılacak transferler için istenebilecek en yüksek miktar paranın istenmesi.

Premier Lig’e futbolcu satacak olan takım ne istediğini daha da önemlisi İngiliz takımlarının ne kadar transfer bütçesi olduğunu çok iyi biliyor ve söz konusu olan İngiliz takımından buna göre fiyat talep ediliyor.