La Liga’da Piyasa Değeri En Yüksek 10 Futbolcu Kim?

La Liga piyasa değeri yüksek futbolcuları

Avrupa’nın en popüler liglerinin başında gelen İspanya La Liga bu unvanını sahip olduğu muhteşem yetenekli ve pahalı futbolculara borçlu. Özellikle Real Madrid, Barcelona ve Atletico Madrid gibi devlerin kadrolarında barındırdığı yıldızlar ligin kalite ve piyasa değer yükünün çoğunu çekmekte. Bu isimlerden piyasa değeri en yüksek 10 isme bakacağız.

Geçtiğimiz günlerde Barcelona ile sözleşme yenileyerek kariyerine takımında devam etme kararı alan Lionel Messi halen dünyanın en La Liga’nın piyasa değeri en yüksek oyuncusu. Tam 120 milyon Euro değer biçilen uzaylı Messi’nin değeri yaşı ilerlemesine rağmen aynı oranda yükseldi.

messi

Ezeli rakibi Cristiano Ronaldo da yaşı ilerlemesine rağmen Messi’nin ardından piyasa değerini yükselten ikinci futbol dahisi olarak göze çarpıyor. Ronaldo, Real Madrid’in son yıllarda elde ettiği büyük başarılarda büyük pay sahibi. Real’in onu satmak gibi bir niyeti yok. Ronaldo’nun şu anki rakamsal piyasa değeri 100 milyon Euro.

Dünyanın en çok kıyaslanan bu 2 futbol dehası ve yıldızının ardından listenin 3. sırasında gene Barcelona’da top koşturan Luis Suarez yer alıyor. Messi ve Neymar ile süper bir uyum yakalayıp piyasa değerini katlayan Uruguaylı yıldız Neymar’ın astronomik bir rakamla Fransa’ya gitmesinin ardından listede 90 milyon Euro ile 3. basamağa çıktı.

4. sırada ise bu kez ikinci bir Real Madridli yıldız var. Galli forvet Gareth Bale 80 milyon Euro piyasa değeriyle 1. sıradan 4.’lüğe kadar geriledi.

80 milyon piyasa değerine sahip listenin 5. sırasında ise bu kez Atletico Madridli bir oyuncu var. Değerini Avrupa Şampiyonası’nda oynadığı üstün futbol ve güzel gollerle katlayan Fransız yıldız Antoine Griezmann genç yaşına rağmen listede saygın bir yere sahip.

Piyasa değeri 70 milyon Euro olan Alman panzeri Toni Kroos ilerleyen yaşına rağmen Real Madrid’te yaptıkları değerini üstlerde tutuyor. Kroos listenin 6. sırasında.

7. sırada ise bir Real Madridli daha yer alıyor. Ronaldo ile takımın gol yükünü uzun zamandır üstlenen Fransız golcü Karim Benzema son sezon hakkında çıkan birtakım haberlerle taraftarların ve piyasanın tepkisini çekmişti. Benzema’nın şu anki piyasa değeri tam 60 milyon Euro.

Benzema gibi aynı piyasa değerine sahip iki La Liga oyuncusundan Barcelonalı Sergio Busquets ve Atletico Madridli Koke listede 8 ve 9. sırayı alıyor.

İlk 10 içerisine girmeyi başaran son isim ise 45 milyon Euro ile Barcelona’nın fırtına kanadı Ivan Rakitic oldu.