Serie A’nın 7. Hafta Maçları Oldukça Dikkat Çekici

serie a

Bu sezon bambaşka bir rekabetin yaşandığı İtalya Serie A’da Napoli ve Juventus liderlik çekişmesi son hızıyla devam ediyor. İki takım da kazanmaya devam ediyor ve kayıpsız olarak zirveyi paylaşıyorlar. En yakın takipçileri Inter 2, Lazio ise 5 puan geriden pusuda bekliyor. Milan ve Roma 6’şar puanla zirveyi yoklayan devlerden.

SERİE A TÜM MAÇLAR BAHİS ORANLARI

Bu hafta +2 averajla Juventus’un önünde liderliği koruya Napoli evinde Cagliari’yi ağırlıyor. Cagliari’nin 6 maçta sadece 6 puanı bulunuyor. Çok formda olan Napoli için kolay lokma gibi duruyorlar. Juventus ise 3 hafta sonra deplasmana gidiyor ve rakip kendisinin 10 puan gerisinde olan tırmanma telaşındaki tecrübeli Serie A takımı Atalanta. Bu hafta bu iki devin maçları diğer rakiplerce de yakından izlenecek.

3.sırada yer alan Inter ise Benevento deplasmanından kayıpsız dönüp haftayı karlı kapatmanın peşinde. Benevento bu sezon yükseldiği ligde pek kalıcı olmayacağını 6 maçta çektiği 0 puanla göstermiş oldu. 4. sırada yer alan Lazio ise ligde 2 hafta önce altığı tek mağlubiyet olan Napoli maçının öcünü geçen hafta Hellas Verona deplasmanında almıştı. Yeniden havaya girip zirveyi tekrar zorlamak için bu hafta evlerinde Sassuolo’dan 3 puan almak istiyorlar. Sassuolo 6 maçta sadece 4 puan alarak vasatın altında kaldı.

Geldik haftanın en önemli maçına 5. sırada yer alan 12 puanlı Roma, kendisiyle aynı puanda 6. sıranın sahibi Milan ile dev bir maça hazırlanıyor. Zirve ile puan kaybını aşmak istemeyen İtalya’nın 2 güzide takımı izleyenlere büyük bir rekabet örneği sergileyeceklerdir.

Zirveye yakın duran 11’er puanlı takımlardan Sampdoria çok zor bir deplasman olan Udinese’den puan almak için savaşacak.

Torino ise Hellas Verona’yı konuk edecek. 8 puanı bulunan Chievo ile 7 puanlı Fiorentina arasındaki mücadele de haftanın en çok konuşulacak maçlarından biri olmaya aday.

Gene derbi ayarındaki kritik maçta 8 puanlı Bologna, çok kötü günler geçiren 2 puanlı Genoa deplasmanına konuk oluyor. Genoa için ne olursa olsun kazanmaları gerek bir maç olacak. diplerden kurtulmak isteyen 4’er puanlı SPAL ve Crotone ise puanlarını 7 yapmak için galibiyet arayacak.