2017’de Süper Lig

2017'de Süper Lig

Avrupa sahnesinde her yıl adını daha da fazla söz ettirmeye başlayan Türkiye Süper Ligi, 2017’nin ikinci yarısında birbirinden önemli maçlara sahne oldu.

2017 yaz transfer sezonunda birçok önemli yıldızın Süper Ligi tercih etmesiyle uzun zamandır görülmemiş bir rekabet çıktı ortaya.

Son 2 sezonun şampiyonu Beşiktaş’ın ligden çok Şampiyonlar Ligi’nde büyük başarılar elde etmesi Süper Lig’inde reklamı yaptı. Pepe, Qaresma, Negredo gibi kariyerli yıldızlarıyla gruplardan yenilgisiz çıkan Beşiktaş, ligde istenilen performansı sergileyemedi.

Bunun boşluğunu dolduran takım ise 10’a yakın ciddi maliyetli yıldız transfer eden Galatasaray oldu. Galatasaray yaptığı transferlerin meyvesini hızlıca toplamıştı. Ancak ligin kalburüstü ve güçlü takımlarıyla karşılaşınca işler değişti ve en yakın rakiplerine attıkları 10 puanlık fark eridikçe eridi.

Şimdi 2018’e 2. sırada giriyorlar ve hedef yılın hemen başında liderliği geri alıp rahat bir şampiyonluğa kavuşmak. Ancak ezeli rakipleri Fenerbahçe gibi gerçek var ortada. Fenerbahçe sezona gene kötü başlamıştı.

Ancak bu kötü başlangıç kötü devam etmedi. Eski usta teknik direktörleri Aykut Kocaman söz verdiği gibi takımını yavaş yavaş topladı ve zirveyi yakaladı.

Beşiktaş’ın da Avrupa maç trafiği yavaşladığı için lige daha fazla asılacaklarını düşünüyoruz. Bu nedenle 2018 mayıs ayına kadar üst düzey bir şampiyonluk mücadelesi seyredeceğiz.

2017 yılı aynı zamanda çok uzun bir süre sonra Süper Lig’e yeniden yükselen efsane takımlardan Göztepe’nin yılı oldu. İzmir temsilcisi lige muhteşem başladı ve hiç vites düşürmeden 2017 sonu devre arasına kadar geldi.

Bakalım bu üstün performansları yeni yılda da devam edecek mi?