Süper Lig Maç Tahmin: Başakşehir – Fenerbahçe

Başakşehir – Fenerbahçe bahis

Başakşehir – Fenerbahçe
Tarih: 11/02/2018
Saat: 19:00
Stat: Başakşehir Fatih Terim

Türkiye Süper Ligi’nin 2 dev zirve yarışçısı Başakşehir ile Fenerbahçe çok önemli bir derbiye çıkıyor. Başakşehir lider ile Fenerbahçe arasında 5 puan var. Bu nedenle özellikle Fenerbahçe açısından sezonun en belirleyici maçı olacak.

MAÇI KİM KAZANACAK?

Başakşehir bu sezon şampiyonlukta önceki yıllara nazaran çok daha iddialı. Bunu devre arası yaptıkları transferlerle betimlediler. Eğer evlerinde Fenerbahçe’yi yenmeyi başarırlarsa bu yolda en ciddi rakiplerinden birine çok büyük bir yara vermiş olacaklar.

Fenerbahçe, son hafta gene puan kaybederek kahrolmuştu. Ancak ne şanslıdırlar ki bütün zirve yarışçılarının tamamı da puan kaybedince Fenerbahçe için yeni bir fırsat doğdu. Şimdi bu fırsatı değerlendirmenin tam sırası. Ne yapıp edip bu zor deplasmandan 3 puan çıkarmalılar. Aksi halde ezeli rakiplerine karşı şampiyonluk şansları daha da geriye gidebilir.

MUHTEMEL İLK 11’LER

Başakşehir’in bu dev maça Volkan Babacan, Gael Clichy, Alexandru Epureanu, Junior Caiçara, Joseph Attamah, Arda Turan, Edin Visca, Marcio Mossoro, Mahmut Tekdemir, Emmanuel Adebayor, Stefano Napoleoni 11’i ile çıkması bekleniyor.

Fenerbahçe’nin ise bu zor deplasmana Volkan Demirel, Hasan Ali Kaldırım, Mauricio Isla, Roman Neustadter, Mehmet Topal, Alper Potuk, Nabil Dirar, Mathieu Valbuena, Oğuz Kağan Güçtekin, Josef de Souza, Roberto Soldado 11’i ile çıkacağı bekleniyor. Fenerbahçe’de sakatlıklar sürüyor. Ancak Başakşehir’de tek eksik kırmızı kart cezalısı Emre Bölezoğlu.

Maçın beraberlikle bitme olasılığı pek yok gibi. Çünkü Başakşehir sürekli golü düşünen bir anlayışla Fenerbahçe karşısında oynayan bir takım. Üstelik kazanıp şampiyonluk kapısını biraz daha aralamak istiyorlar. Fenerbahçe’ye de beraberlik yetmediği için var güçleriyle sahaya çıkacaklardır. Karşılıklı gol bekliyoruz.