Süper Lig’de Transferler Ne Durumda?

Süper Lig transfer haberleri

Süper Lig’de devre arası transfer dönemi başladı. Gündem çok ama çok yoğun.

Bu gündemin en önemli maddelerinden biri Beşiktaş’ın başarılı golcüsü Cenk Tosun’un Everton’a transfer serüveni. Bugün yarın anlaşma tamamlandı tamamlanacak derken kulübün başkanından önemli açıklamalar geldi.

Cenk Tosun’a daha önce Çin’den 35 milyon Euro geldiğini söyleyen Fikret Orman, bunu gündeme dahi getirmediklerini sözlerine ekledi. Cenk’in transfer süreci biraz daha uzayacağı ve Everton ile devam eden pazarlıkların daha da sıkı olacağı belli olmuşa benziyor.

3 büyüklerden Fenerbahçe’de ise sıcak gündem Robin Van Persie’nin durumun yavaş yavaş belli olması. Menajerinden gelen son açıklamalara göre Van Persie’nin sakatlığından ötürü belirli bir süre daha takımdan ayrı çalışacakmış. Ancak bu durum Fenerbahçe’nin işine gelmez ise kendileri yeni opsiyonları hızlıca değerlendirebilirlermiş.

Ayrıca Liverpool’da sürekli yedek kalan Sırp 8 numara mevkii oyuncusu Marko Grujic’in kiralık olarak Fenerbahçe’ye yakın olduğu söyleniyor.

Galatasaray’ın çiçeği burnunda efsane teknik direktörü Fatih Terim’in transfer listesinde yer aldığı iddia edilen gurbetçi oyuncu Umut Bozok’a Lyon takımının da talip olduğu söyleniyor. Bu durum gönlü Galatasaray’da olduğu bilinen Umut’un transferi konusunda ufak pürüzler yaratabilir.

Transferi 3 büyükler ile sürekli konuşulan ve şu an Celta Vigo’da forma terleten Emre Mor’un transfer dedikoduları konusunda son noktayı Celta Vigo teknik direktörü Juan Carlos Unzue koydu.

Emre Mor’un o bölge için yeterli olduğunu ve daha da geliştirilebileceğini düşündüğünü açıklayarak gönderilme haberlerini yalanlamış oldu.

Transfer sezonunun tamamlanmasına 1 ay gibi uzun bir süre var ve henüz patlayan bir bomba transfer haberi yok. Mali fair – play sorunları nedeniyle pek çok takımın ince eleyip sık dokuduğunu biliyoruz.