Türkiye Kupası Çeyrek Final Maçı: Kayserispor – Akhisarspor

Kayserispor – Akhisarspor
Tarih: 07/02/2018
Saat: 18:00
Stat: Büyükşehir Belediyesi Kadir Has

Türkiye Ziraat Kupası çeyrek final rövanş maçlarına geldi sıra. İlk maçta Manisa’da karşılaşan Kayserispor ile Akhisarspor şimdi Kayseri’de turu geçen taraf olmanın yolunu arayacaklar.

MAÇI KİM KAZANACAK?

İlk maçı Akhisarspor evinde 1 – 0 kazanarak ufak da olsa bir avantajı cebine koymuştu. Şimdi rakip saha da da gol ya da goller bularak yarı finalist olmaya uğraşacaklar.

Kayserispor ise evinde en az 2 farklı kazanarak maçı uzatmaya götürmeden yarı finale yükselen taraf olmak istiyor. İlk maç gibi çekişmeli ve zevkli bir maç olacağını düşünüyoruz.

MUHTEMEL İLK 11’LER

Ev sahibi Kayserispor’un sahaya Silviu Lung, Cristian Sapunaru, Oleksandr Kucher, Jean Armel Kana-Biyik, Atila Turan, Şamil Çinaz, Güray Vural, Deniz Türüç, Ryan Mendes, Stephane Badji, Umut Bulut 11’i ile çıkması oldukça yüksek ihtimal.

Akhisarspor’un ise sahaya Milan Lukac, Miguel Lopes, Dany Nounkeu, Caner Osmanpaşa, Onur Ayık, Ömer Bayram, Abdoul Sissoko, Olcan Adın, Serginho, Yevhen Seleznyov, Daniel Larsson 11’ini sürmesi bekleniyor.

Akhisarspor ilk maçı evinde aldı ancak rövanş böyle olmayacak. Kayserispor evinde çok tehlikeli. Akhisarspor’un lig performansını düşünürsek banko Kayserispor’un galibiyeti diyebiliriz.